¿De qué marca es?
HP.
Marca
HP
Categoria
Laptops TradicionalesTiempo de entrega estimada Lunes 4 de mayo al Domingo 10 de mayo.
Variaciones disponibles
Precio
S/ 11,625
Compra segura
Proteccion total en tu pago y tu pedido.
Pago seguro
Multiples medios de pago disponibles.
Envio verificado
Cobertura nacional con seguimiento en cada etapa.
Tiempo de entrega estimada Lunes 4 de mayo al Domingo 10 de mayo.
Producto importado. Internet Business Company S.A.S. (NIT 900.999.836-2) gestiona la compra al proveedor en el exterior, los trámites aduaneros y la entrega en Perú. Yaxa gestiona el proceso de compra, el pago, la atención al cliente, el seguimiento del pedido, las garantías, devoluciones y reembolsos frente al cliente. Saber más sobre cómo compramos por ti →
Compras Empresariales — Laptops Tradicionales
Solicite una cotizacion para su empresa
Laptops de la marca HP
Pronto nos pondremos en contacto contigo.
Gracias por elegir Yaxa!
Laptops de la marca HP
¿De qué marca es?
HP.
¿Cuánto pesa?
200,0 libras, aproximadamente 90,7 kg.
¿Cuáles son sus dimensiones?
14.2 x 9.3 x 0.7 pulgadas, aproximadamente 36.1 x 23.6 x 1.8 cm.
¿Qué calificación tiene?
5,0 de 5 con 12.
| Campo | Valor |
|---|---|
| Capacidad del disco duro | 256 GB |
| Sistema operativo | Windows 11 Home |
| Tarjeta grfica | Integrated |
| Tecnología del disco duro | SSD |
| Fabricante del procesador | Intel |
| Usos especficos del producto | Education, Everyday Use, Student |
| Tipo de RAM de la tarjeta grfica | Compartida |
| Dimensiones del artículo largo x ancho x grueso | 14,2"l. x 9,3"an. x 0,7"Espesor pulgadas |
| Memoria RAM Instalada | 16, 32, 8 |
| Memoria RAM | DDR4 |
| Capacidad máxima de la memoria RAM | 8 GB |
| Tipo de interfaz 1 Tipo de interfaz 5 | Panel Táctil |
| Tamaño Disco Duro | 1,000, 256, 512 |
| Tipo de procesador | Procesador Intel N100 |
| Velocidad del procesador | 1,1 GHz |
| N de procesadores | 4 |
| Marca del procesador | Intel |
| Número Modelo CPU | Intel Processor N100 |
| Ao | 2026 |
| Modelo | Intel Processor N100 |
Operating system: Windows 11 HomeDisplay: 15.6" (1920x1080) 250nits Non-Touch Anti-glare, 45% NTSCProcessor: Intel Processor N100 (up to 3.4 GHz with Intel Turbo Boost Technology, 6 MB L3 cache, 4 cores, 4 threads)Chipset: Intel integrated SoCMemory: Up to 32GB DDR4 SDRAMStorage Up to 1TB PCIe NVMe M.2 SSDGraphics (integrated): Intel UHD GraphicsPorts: 1 USB Type-C 5Gbps signaling rate (supports data transfer only and does not support charging or external monitors); 2 USB Type-A 5Gbps signaling rate; 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone comboCamera: HP True Vision 720p HD camera with temporal noise reduction and integrated dual array digital microphonesAudio: Dual speakersKeyboard: Full-size, soft grey keyboard with numeric keypadPointing device: HP Imagepad;Precision Touchpad supportWireless: Wi-Fi 6 and Bluetooth 5.3 wireless card (supporting gigabit data rate) Modern Standby (Connected)Power supply type: 45 W Smart AC power adapterColor: Natural silverProduct design: Matte paint cover and keyboard frame finish, textured baseSecurity management: Mic mute key; Camera privacy shutter; Trusted Platform Module (Firmware TPM) supportDimensions(W x D x H): 14.17" x 9.29" x 0.73" / 35.98 x 23.6 x 1.86 cm Weight: 3.64 lbs / 1.65 kg
⚙️ PROFESSIONALLY UPGRADED AND TESTED. The original seal has been opened solely for upgrading purposes. And 1-year warranty on the upgraded RAM/SSD is provided by GLOBAL CR, while the remaining components retain the original 1-year manufacturer's warranty. 🚀SUPERIOR STORAGE AND FAST ACCESS. Up to 32GB DDR5 RAM and 1TB PCIe SSD, this system delivers lightning-fast data access for quick application launches, rapid file transfers, and efficient project management. Perfect for running resource-intensive business applications, data analysis tools, financial modeling software, and creative suites without performance bottlenecks. 🧠FAST PERFORMANCE FOR CLASSES & WORK. Intel N100 quad-core processor (up to 3.4GHz) powers through multiple browser tabs, Microsoft Office documents, Zoom meetings, and video streaming simultaneously. Perfect for writing papers while researching online, attending virtual lectures, or managing spreadsheets for light office tasks—no lag, no frustration. ⚡CAMPUS & OFFICE READY CONNECTIVITY. WiFi 6 ensures fast, reliable internet in crowded dorms, libraries, and offices. Bluetooth 5.3 for wireless headphones or mouse. Connect to classroom projectors (HDMI), print assignments (USB), plug in external monitors for dual-screen productivity, or charge your phone—all ports you actually need. 🪶LIGHTWEIGHT AND PORTABLE DESIGN. At just 3.64 lbs, easily carry between classes, library, coffee shops, or commute to work. Pre-loaded Windows 11 Home. Full-size keyboard with numeric keypad perfect for accounting students, data entry, or anyone who types long papers.
Calificación
5,0/5
Valoraciones
12